17 груд. 2013 р.

Сталеві черевики

Отже настав час причепити колеса і гусениці. Спершу я пофарбував ходові групи і окремі колеса в такий самий зелений колір, що й корпус. Місця де колеса і ходові клеються до корпусу захищені маскувальною стрічкою або маскувальною рідиною. Технологія фарбування проста: закріпити усе на дерев’яні ціпочки за допомогою клейкої стрічки-навпаки і гайда аерографом. Приблизно так:


Ось так виглядають ходові групи на корпусі. На фото трохи видно обробку-забруднення корпусу на плиті за колесами. Усе стандартно: промивання і сухий пензль.


Насправді на колесах цієї машини була гума. Відповідно, необхідно зробити обводи „гумового“ кольору. Але я вирішив зробити це пізніше. Зрештою це виявилося досить проблематично, серед іншого через дрібний мастшаб, але головна причина це на той час вже встановлені гусениці. На фото вгорі видно сліди там, де колеса трималися на стрічці.


Далі власне гусениці. Почав з задніх коліс, де траки їх обгортають. Це — найкраще місце щоб починати, але й найвідповідальніше, бо потім ці ділянки добре видно. Отже траки мають гарно пасувати один до одного:


Знову підкреслю, що план розрізати усі сегменти був дуже дурний. Трохи намучався і зрештою вийшло ось так, включно невелику прогалину між траками:


... яку я заклав трохи підрізаним траком, все одно згори не буде видно:


Трохи докладніше про процес. Відокремлені траки склеювалися в сегменти (які не треба було різати!), а потім клеїлися на колеса. Для цього я використовув ділянки на колесах не покриті фарбою, див. вище. Сегменти які обгортають колеса я трохи згинав заздалегідь, інколи пом’якшуючи з’єднання клеєм. Потім, вже на колесах, треба обережно так само згинати далі, але поступово і терпляче. Після кожного згинання треба притиснути траки до колеса геніальним штрументом паличкою-колупалочкою і почекати, поки клей не застигне. Головне не поспішати...


Отже вийшло так, що одна сторона танку з гусеницями майже повістю з „готових“ сегментів з набору, а інша — з сегментів які я зробив сам, попередньо відокремивши готові сегменти на траки. Все це не було варто того часу, який я в це вклав, бо гарніше не стало. Навіть навпаки: саморобні сегменти трохи криві, бо склеїти окремі траки такого розміру в гарний рядок майже неможливо. Якщо придивитися, то видно:


Наступним кроком буде приклеїти верхній корпус і його фарбування.

Немає коментарів: