26 жовт. 2014 р.

Курними шляхами, продовження

На цій моделі я також вирішив вперше спробувати ефекти з пастелями. Взагалі зараз в світі моделювання неабиякої популярності набули готові пігменти, але я їх поки не купляю. По-перше вони відносно дорогі, але головна причина в тому, що більш "традиційний" прийом з пастельною крейдою трохи більш, гм-м, романтичний. Також мені подобається власне процес: на відміну від готових пігментів, крейду треба трохи зточити в порох і потім його трохи потовкти, щоб він став дрібним-дрібним. Власне, це велика перевага готовий пігментів - частки дуже дрібні.


Отже я вже певний час тому підготувався, придбавши коробочку пастелі. Але то виявилася неправильна коробочка! Власне, є два типи пастелі, в залежності від з'єднуючої речовини, а саме олійні і сухі пастелі. Олійні пастелі м'які і тому їх неможливо зточити в порошок. Тому мені довелося купити ще одну коробочку, втім отримав урок.


Перш ніж спробувати на моделі я вирішив потренуватися на непотрібній деталі. Наніс порошок пензлем і закріпив мінеральним спиртом. Вийшло непогано: дійсно можливо точно дозувати інтенсивність розмиваючи пігмент пензлем.


Далі власне танчик. Я зробив піскову суміш з кольорів 100.5 та 227.5 (Van Gogh Carre pastels) щоб передати мій образ степової Іспанщини.


Для нанесення було випробувано два прийоми:

  • пензлем нанести сухий шар пастелі
  • зафіксувати мінер. спиртом
  • поки спирт не остаточно висох, повторити
і
  • змочити пензль спиртом і потім взати на нього пастель
  • "пофарбувати" місце, де треба створити ефект
Комбінація цих прийомів теж спрацювала.


Раніше я навмисно не забруднював олією бокові площини під гусеницями щоб створити там більш густий шар болота пастелями. Вийшло непогано, хоч може і перебільшено, проте це перебільшення було частиною вправи.


Немає коментарів: