28 квіт. 2013 р.

Italeri 1:72 Pz.Kpfw. I Ausf. B (7042)

Отже нещодавно я вирішив „терміново“ зменшити свій запас. Ідея була вибрати набір в 72-му масштабі з тих, які я вважаю простими і не дуже цікавими, з точки зору реалістичності і якості. Я таких колись декілька був купив, трохи не знався ще і через імпульсивність :) Вибір впав на Італерівський „танчик-І“, який складався лише з трьох виливків. План був зробити його за вихідні, з натхнення факту, що багато-хто завершує моделі як на конвеєрі.

Сам набір не дуже цікавий і, по-суті, мав слугувати „жертвою“ заради зменшення моєї купи коробок. Тож я взагалі не збирався щось про цей проект тут писати. По-перше, якість кепська. Наскільки я розумію, це навіть не стовідсоткова модель, а частина якоїсь воєнної гри. Часто для такої мети ці „моделі“ ще примітивніші, але в цей раз це щось середнє. По-друге, масштаб витриманий погано. Я прикладав велику деталь корпусу до креслення в 1:72 і деталь менша міліметрів на 4. Відповідно, я цей проект завважав „тренувальним“, тобто я не очікую що результат буде точно представляти справжню машину, навіть зважаючи на загальні неточності маленького 72-го масштабу.


Як видно, набір пропонує три варіанти машини. Цього разу я вирішив вибрати щось „особливе“ і скористатися можливістю трохи заглибитися в іспанську громадянську війну. Взагалі, це мій принцип: історично досліджувати машину, яку я моделюю. Особисто для мене, це додає великий вимір в цьому гобі, та й робити модель стає значно цікавіше. В цьому випадку я придбав гарну книжечку, серед іншого сподіваючись знайти там надійні (автор — дуже відомий дослідник) схеми камуфляжу. Виявилося, що зелений колір зображений на коробці дійсно невірний:


Я вже доволі просунувся. Подекуди довелося пошпарувати щілини і навіть дірки (див. люк збоку). Але найбільшою зміною стало виготовлення деталі на заміну зовсім неправильної (історично) деталі з набору. В комплекті є така собі відкидна кришка, яка ніби чіплялася позаду халабуди під баштою. На історичних фото дуже легко побачити, що такого взагалі не існувало. Натомість, там має бути вбудована вентиляційна ґратка, з досить тонкими ребрами. В цьому масштабі току тонесеньку з пластмаси важко зробити, але я все одно виготовив наближення із 0,4 мм стрічок. Тре було ще тонші взяти... Ще я зточив ширину крил, щоб зробити їх більш тонкими, відповідно масштабу. На світлинах цього не видно.


Але головний експеримент стосується гусениць. В наборі вони сегментні, такі як в 251-му. Ідея була розрізати усі сегменти і складати гусениці так, як в 35-му масштабі, для більшої реалістичності. Висновок: не робити так більше, бо це нічого не покращує, а лише додає купу роботи. Це — причина №1 того, що робота над цим танчиком так затягнулася. На щастя, я це зрозумів не занадто пізно і одну гусеницю можна буде зібрати з сегметів. На фото видно частину яку я зклеїв з розрізаних траків.


Вчора я наклав ґрунтовку на нижню половину корпусу. Після цього я цю половину пофарбую в остаточний камуфляжний колір, а потім вже причеплю колеса і гусениці. Тоді можна буде склеїти корпус і фарбувати решту. Далі буде.

1 коментар:

Mavisson сказав...

Чудово! Давно же чекали від вас новин)