7 серп. 2011 р.

Зупинка на полі

Нарешті цей проект досягнув завершення. З минулого разу я дофарбував танк і зробив маленьку підставочку. Вийшло десь так:
Якщо дивитися з відстані, то вийшло непогано. Але, звісно, є багато похибок і недоробок. Деякі з недоробок були залишені свідомо (бо я вже дуже довго граюся з цим), а деякі будуть уроком на майбутнє.


Підставка вирізана з банального пінопласту і обклеєна тонкими планочками. Ці планочки я вирізав просто ножем з лубка з-під хліба (в якоми він продавався). Базисною ідеєю було, звісно, зробити зимовий ландшафтик, з огляду на камуфляж танку. З самого початку я хотів показати оголений ґрунт там, де проїхали гусені. В моїх книгах є фотографії де добре видно такі сліди, де танки стоять або проїхали по засніженому полю або по лісній галявині. Насправді передати таке в моделі складно (для мене, поки-що), особливо коли шар снігу товстий. Тому вже під час роботи я вирішив зобразити умови, коли сніг лише припав і ще не дуже товстий: чорний ґрунт (поля) мав подекуди проглядати через сніг. Отже це — мета.


Спочатку я почав був робити землю з шарів картону, які я клеїв на пінопласт. Але це дурна ідея і я швидко перейшов на дитячу глину. Дуже зручний матеріал, засихає просто на повітрі і стає твердим-твердим. В певний момент я добряче приклав танк гусенями до глини, щоб зробити від них сліди. Нажаль, картон вже було наклеєно, тому на деяких фото поперед танку можна розледіти пряму „кромку“, перша негарність. Далі я пофарбував землю дешевими акриловими фарбами. Спочатку чорним кольором, потім трохи „ускладнив“ колір світло-коричневою фарбою, зрештою методом „сухого пензля“ і білим додав ефект замерзлого ґрунту. Сніжок я купив вже певний час тому, він являє собою просто скляний порошок. Сніг було закріплено в декілька шарів лаком для волосся.
Я не дуже задоволений пропорційністю „сніжинок“, мабуть цей матеріал пасує краще до 35-го масштабу. Але, як я вже сказав, на відстані це не так критично. Далі сам танк. В порівнянні з минулим дописом усі дрібні деталі пофарбовані, як то дерев’яний блок, який підкладався під домкрат. Пофарбувати під дерево — складно, особливо в 72-му масштабі. Коротше, вийшло не дуже гарно. Гума на шківах і колесах занадто чорна (нова) і непошкоджена. Там і ще на гусенях мав би бути сніг, але мені вже не хотілося гратися. Таким чином виникла їдея, що снігу мало бути мало — потаяв вже. Мо зима щойно починається, а може і відлига вже, хто знає...
Також слід було трохи забруднити вентиляційні отвіри з обох боків двигуна, занадто там усе біле. Доречі, короб ліворуч від башти мав би містити запасні колеса, але екіпаж їх вже використав, бо колеса ці дуже щвидко виходили з ладу. (Ну добре, вони просто лежать невикористані в коробці, задоволені?)


Остання світлина. Загалом, гарний додаток до полиці з готвими моделями. Доречі, я щойно усвідомив, що ще не показав 251-й на його підставці, так що скоро буде!


1 коментар:

Mavisson сказав...

Задоволені.:)

Хоча по правді сказати, сніжок якийсь не дуже реалістичний вийшов. Може справді через те що знанадто "великий".
А ще гусінь і катки як на мене аж занадто чорні...
:-р